Doorpraten als je om aandacht vraagt, discussiëren over opdrachten en niet doen wat er gevraagd wordt...met hun gedrag geven jongeren jou bewust of onbewust een signaal.
Van jou wordt verwacht dat je dit signaal herkent en negatief gedrag ombuigt naar positief gedrag. Maar effectief omgaan met gedrag is een hele kunst, want hoe ontdek je welke behoefte er onder het gedrag van jongeren schuilgaat? Met welke 'bril' kijk jij naar gedrag? En hoe beïnvloed je probleemgedrag binnen de groep?
Leer het gedrag van jongeren herkennen, verklaren en positief ombuigen!
Tijdens tien interactieve contactdagen word je opgeleid tot gedragsexpert. Je leert over verschillende factoren die bepalend zijn voor gedrag en je weet hoe je handelt bij complex gedrag in een klas. Je hebt het inzicht en de vaardigheden om leerlingen op individueel of groepsniveau effectief te begeleiden. Ook ben je in staat om collega's te ondersteunen bij uitdagingen met leerlinggedrag.
Tijdens deze opleiding ga je onder meer met de volgende onderwerpen aan de slag:
Deze opleiding is speciaal ontwikkeld voor:
uit het voortgezet onderwijs. Er is plek voor maximaal 16 deelnemers, schrijf je daarom direct in!
De opleiding wordt verzorgd door opleidingsdocenten Simon Klein en René Lous. Iedere opleidingsdag duurt van 9.30 tot 16.00 uur.
Onderstaand vind je het programma per dag in hoofdlijnen. Tussen de opleidingsdagen door werk je aan een huiswerkopdracht of vraag over je eigen onderwijspraktijk. Ook is er ruimte voor intervisie en werk je aan een eindopdracht. Gedurende de opleiding ontvang je drie gratis boeken als extra naslagwerken.
Dag 1 - dinsdag 17 september
Gedrag verklaren en vertalen naar onderwijsbehoeften
Simon Klein, gedragsexpert, docent en auteur Klasse(n)Kanjers
Dag 2 - vrijdag 4 oktober
Jouw (ortho)pedagogisch handelen
Simon Klein, gedragsexpert, docent en auteur Klasse(n)Kanjers
Dag 3 - maandag 4 november
Gedrag sturen
Simon Klein, gedragsexpert, docent en auteur Klasse(n)Kanjers
Dag 4 - dinsdag 19 november
Motivatie en mentaal welzijn
René Lous, (mede-)eigenaar, trainer en coach Het TalentenLab
Dag 5 - woensdag 11 december
(hoog)begaafd en onderpresterend gedrag
René Lous, (mede-)eigenaar, trainer en coach Het TalentenLab
Dag 6 - vrijdag 10 januari
Gedrag in de groep
Simon Klein, gedragsexpert, docent en auteur Klasse(n)Kanjers
Dag 7 - maandag 3 februari
Preventie, signalering en begeleiding van probleemgedrag
Simon Klein, gedragsexpert, docent en auteur Klasse(n)Kanjers
Dag 8 - vrijdag 7 maart
Omgevingsfactoren bij gedrag en het meekrijgen van collega's
Simon Klein, gedragsexpert, docent en auteur Klasse(n)Kanjers
Dag 9 - woensdag 2 april
Gedrags- en ontwikkelingsstoornissen
Simon Klein, gedragsexpert, docent en auteur Klasse(n)Kanjers
Dag 10 - dinsdag 20 mei
Afronding
Simon Klein, gedragsexpert, docent en auteur Klasse(n)Kanjers
De opleiding wordt afgesloten met een presentatie per intervisiegroep. Voor deze presentatie verdiepen jullie je samen in een gedrags- of ontwikkelingsstoornis, belemmering of uitdaging die het gedrag van jongeren beïnvloedt. Vragen die je onder meer beantwoordt, zijn: hoe signaleer je deze stoornis of uitdaging bij jongeren in je klas? Hoe begeleid je deze leerlingen? En wat zijn tips en handreikingen voor in de klas? Iedere presentatie bevat een interactief onderdeel.
Inschrijving is gesloten.
Deelname aan deze opleiding betekent:
een intensieve nascholing in een kleine vaste groep
volop ruimte voor verdieping en casuïstiek
Je krijgt daarnaast:
3 gratis boeken
handouts met de presentaties van de spreker
een persoonlijk certificaat van deelname
de hele dag koffie, thee en versnaperingen plús een uitgebreide lunch
De prijs bedraagt 3795 ex btw. Kom je met een groep, dan is iedere 5e deelnemer gratis.
La Vie Meeting Center
St. Jacobsstraat 61
3511 BP Utrecht
La Vie Meeting Center, Utrecht
La Vie ligt op een steenworp afstand van de beroemde Utrechtse grachten.
La Vie is prima bereikbaar met het openbaar vervoer. Kom je liever met de auto, dan kun je tegen betaling parkeren in Qpark la Vie.
Openbaar vervoer
vervolgens vanuit winkelcentrum "Hoog Catharijne" volgt u de borden "Vredenburg".
Regardz La Vie Utrecht bevindt zich tegenover het Vredenburg (plein) en naast de Bijenkorf op de hoek St.Jacobsstraat/Lange Viestraat.
Je kunt het meeting center bereiken via de ingang van het kantorencomplex "La Vie" aan de St. Jacobsstraat. Op de borden op de 4e etage zie je in welke zaal je moet zijn en daar kun je dan direct naartoe.
Parkeren
Postcode ten behoeve van je navigatiesysteem : 3511 BS
Parkeren kan in de Qpark parkeergarage La Vie, welke langs de verschillende aanrijdroutes wordt bewegwijzerd.
Op parkeerniveau 14 heeft u rechtstreekse doorgang naar La Vie.
Parkeergarage “La Vie” bevindt zich aan de St. Jacobstraat naast de Bijenkorf.
Je ontvangt na afloop een certificaat van deelname, dat je kunt downloaden via je Profielpagina.
De totale studielast van deze tiendaagse opleiding bedraagt 95 uur. De studiebelastingsuren (SBU) zijn als volgt verdeeld:
Contacttijd | 65 uur |
Literatuurstudie en huiswerkopdrachten | 15 uur |
Eindopdracht | 15 uur |
De aanwezigheidseis is 80% van de totale contacttijd.
Bedankt voor je interesse. Laat hier je gegevens achter, dan nemen wij contact met je op zodra we een nieuwe datum gaan plannen.