Minimale vooruitgang en een gebrek aan succeservaringen bij het rekenen zijn zeer frustrerend voor leerlingen. Welke specifieke kennis en vaardigheden hebben kinderen nodig om goed te leren rekenen? Hoe voer je een (diagnostisch) rekengesprek? En hoe realiseer je passend aanbod voor je leerlingen met rekenproblemen en dyscalculie?
Bied leerlingen met rekenproblemen en dyscalculie passende begeleiding!
Tijdens dit congres krijg je antwoord op onder meer de volgende vragen:
Dit congres is speciaal ontwikkeld voor:
en overige geïnteresseerden uit het primair onderwijs.
9:00
Ontvangst met koffie en thee
9:30
Opening en inleiding door de dagvoorzitter
Hans van Luit, hoogleraar diagnostiek en behandeling van kinderen met dyscalculie Universiteit Utrecht en auteur 'Op weg naar rekenen'
10:30
Koffie- en theepauze
10:45
Rekenangst
Ingrid van Wensveen, rekenpedagoog
11:45
De kracht van rekengesprekken
Jarise Kaskens, orthopedagoog, hogeschool hoofddocent en auteur 'Rekengesprekken voeren'
12:45
Verzorgde lunch
13:45
Aan de slag met de ondersteuning voor leerlingen met rekenproblemen
Jiska van Hall, rekenspecialist en onderwijsadviseur RekenSupport
14:45
Koffie- en theepauze
15:00
Speels leren en onderhouden van de basisvaardigheden rekenen
Anneke Noteboom, rekenspecialist
16:00
Afsluiting door de dagvoorzitter
Woensdag 14 juni 2023
Naast toegang tot het congres krijg je:
handouts met de presentatie van de sprekers
een persoonlijk certificaat van deelname
de hele dag koffie, thee en versnaperingen
een uitgebreide lunch
De prijs bedraagt 445 ex btw per persoon. Kom je met een groep, dan is iedere 5e deelnemer gratis.
Leerhotel Het Klooster
Daam Fockemalaan 10
3818 KG Amersfoort
Leerhotel Het Klooster, Amersfoort
Klik hier voor de website van Leerhotel Het Klooster
Routebeschrijving vanuit Utrecht, A28
Volg de A28 richting Amersfoort. Neem afslag Soesterberg, links richting Soest (richelleweg). Weg volgen en bij het tweede verkeerslicht rechtsaf richting Amersfoort (N237 Amersfoortsestraat, overgaand in Utrechtsestraat). Voor de 'Stichtse Rotonde' (Amersfoort)ga je linksaf (borden Soest/Dierenpark volgen) en vervolgens na 100 meter weer links, de Daam Fockemalaan in. Na 50 meter links de ventweg in (vóór het Shell-pompstation). Je ziet de ingang van Leerhotel Het Klooster na 30 meter aan jerechterzijde.
Routebeschrijving via de A1
Bij knooppunt Hoevelaken richting Amersfoort/Utrecht de A28 volgen. Neem afrit 5 (Maarn/Soest) rondweg N221 (richting Soest/Dierenpark). Deze rondweg komt uit op de 'Stichtse Rotonde'. Op de rotonde rechtsaf en direct daarna links (richting Soest/Dierenpark Amersfoort). Rechts de Daam Fockemalaan in. Na 50 meter links de ventweg in (vóór het Shellpompstation). Je ziet na 30 meter de ingang van Leerhotel Het Klooster aan je rechterzijde.
Met het openbaar vervoer
Als je met de trein komt, kun je gebruik maken van onze pendelbussen vanaf Amersfoort centraal station. Deze staan klaar bij de Barchman Wuytierslaan. Dit is aan de zijkant van het station. Je kunt de zij-uitgang nemen, dan kom je direct bij de parkeerplaats op de Barchman Wuytierslaan terecht. Als je de hoofduitgang neemt, moet je naar rechts gaan, voorbij de streekbussen en het Argonaut-gebouw. Daarna kom je op de parkeerplaats waar de pendelbusjes op je staan te wachten. Op het station zelf wordt deze straat ook aangegeven op de borden. De pendelbusjes rijden vanaf ca. een uur voor aanvang van het congres tot 5 minuten voor aanvang. De definitieve tijden krijg jeeen paar dagen voor het congres nog in je mailbox.
Pendelbus gemist? Streekbussen: Bus 56 richting Wijk bij Duurstede en bus 52 richting Utrecht. Uitstaphalte ’Zorgcentrum de Lichtenberg’ aan de Utrechtseweg. Je passeert Leerhotel Het Klooster aan de rechterkant. Over het voetpad terug lopen (ca 200 m). De ingang van Leerhotel Het klooster bevindt zich aan de linkerkant.
Je ontvangt na afloop een certificaat van deelname, dat je kunt downloaden via je Profielpagina.