Fraude in het hoger onderwijs komt nog steeds regelmatig voor en de manier waarop verandert sterk. ChatGPT als ‘hulpmiddel’, groepsplagiaat of onzorgvuldige toetsprocedures zorgen voor spanningen in jouw dagelijkse praktijk.
Wat als je als examencommissie te maken krijgt met AI-gebruik dat nét niet of juist wel als fraude geldt? Of met fraude die ná diplomering pas bekend wordt? En hoe up to date en toekomstgericht is je toetsbeleid?
Onder leiding van experts uit de praktijk verken je:
Laat je inspireren door praktijkvoorbeelden van Fontys, juridische experts en onderwijskundigen. Werk aan een toekomstbestendig toetsbeleid en voorkom onnodige gevolgen voor studenten en de instelling.
Dit congres is speciaal ontwikkeld voor:
uit het hbo en wo. Overige geïnteresseerden zijn uiteraard van harte welkom.
Ontvangst met koffie en thee
Opening door dagvoorzitter
Fraude in de rechtspraak
Koffie- en theepauze
OER schrijven en uitvoeren
Verzorgde lunch
Validiteit in tijden van AI – van oude paradigma’s naar nieuwe toetsrealiteit
Koffie- en theepauze
De veranderende rol van de examencommissie bij het borgen van toetsing
Afsluiting door dagvoorzitter
Donderdag 9 april 2026
Naast toegang tot het congres krijg je:
hand-outs met de presentatie van de sprekers
een persoonlijk certificaat van deelname
de hele dag koffie, thee en versnaperingen
een uitgebreide lunch
De prijs bedraagt 445 ex btw. Kom je met een groep, dan is iedere 5e deelnemer gratis.
Stadion Galgenwaard
Herculesplein 241
3584 AA Utrecht
Stadion Galgenwaard, Utrecht
De hoofdingang ligt aan de lange zijde van het stadion, tegenover de Kromhout Kazerne.
Boven de ingang hangt een grote luifel.
Vanuit richting Amersfoort:
Neem de A28 richting Utrecht. Sla aan het eind van de A28 linksaf de Waterlinieweg op. Neem de afslag Stadion Galgenwaard. Sla bij de verkeerslichten bij de Stadionlaan linksaf. Vervolgens rij je rechtdoor onder het viaduct door. Aan je rechterhand zie je Stadion Galgenwaard.
Overige richtingen:
Vanaf de A12: Volg de borden Ring Zuid. Vervolgens neem je afrit 18 richting Lunetten/Houten. Neem op de rotonde de afslag richting Lunetten. Je rijdt nu op de Waterlinieweg. Neem op de Waterlinieweg afrit Stadion Galgenwaard. Onderaan de afrit linksaf en bij de stoplichten rechts aanhouden. Het stadion bevindt zich aan je rechterzijde.
Voor een passende routeplanning kijk op www.anwb.nl.
Parkeren
Vlak voor de hoofdingang is een ruime parkeerplaats waar je tegen betaling kunt parkeren.
Openbaar vervoer
Alle bussen zijn verhuisd van de centrumzijde naar haltes C en D (busstation Jaarbeurszijde) en busstation Jaarbeursplein (haltes G en H).
Let dus goed op als je op het station bent. De nieuwe vertrekplek van de bussen staat er aangegeven.
Meer info: u-ov.info >
Vanaf het Station Utrecht Centraal is Stadion Galgenwaard te bereiken met U-OV tram 20 en 21 of U-link bus 41. Je stapt uit bij halte Stadion Galgenwaard. De rit duurt ongeveer 10 minuten. Je kunt gemiddeld iedere 5 minuten een tram of bus nemen. Je neemt ingang Noord van het stadion voor de ingang naar het congres.
Je moet via de hoofdingang naar binnen. Bij de receptie hangt een scherm met zaalinformatie.
Je ontvangt na afloop een certificaat van deelname, dat je kunt downloaden via je Profielpagina.